Pohoda v domčeku

Bocký domček má dostatočne veľký pozemok, kde sa vaše deti zahrajú a vy si oddýchnete pri našom grile alebo varení gulášu. Máme pripravený badminton, loptu, švihadlo, spoločenské hry a pre čitateľov aj knihy :)

Štôlňa Salvátor

K pamiatkam baníckej minulosti Vyšnej Boce patria aj početné zasypané štôlne v Starobocianskej doline. Nadšenci Občianskeho združenia Salvator
odkryli a upravili 300 m štôlne Salvator. Radi vás v štôlni privítajú.
Rezervácia prehliadok: 0917 581 815, 0904 550 461

Kyselka 

Len pár metrov od Bockého domčeka sa nachádza prameň zdravej vody bohatej na železo. Je pitná, možno vám i zachutí.

Banícky dom Vyšná Boca

Vyšná Boca je banícka obec. Jej banícku históriu mapuje aj Banícky dom, v ktorom je  expozícia tradičného spôsobu života a bývania baníckej rodiny v dome s originálnym pôvodným vybavením. 

Viac informácií:
https://liptovskemuzeum.sk/expozicia/vysna-boca/


https://krasaslovenska.sk/2022/06/zubaustollen-maluzina/

Štôlňa  Zubaustollen Malužiná

Druhá sprístupnená štôlňa v blízkosti BOCKÉHO domčeka je štôlňa Zubaustollen Malužiná, kde Vás radi privítajú a Vy sa prejdete stôlňou len s baterkami a zažijete tak pravú atmosféru baníckej práce.

Turistika v Nízkych Tatrách 

Možností na turistiku v Nízkych Tatrách je naozaj veľa. Vyberáme pre vás pár tipov na túry z Bockého domčeka. Bocké sedlo, Štefánikova chata, Čertovica a Čertova svadba, Ďumbier...

Bicyklovanie v horách 

 Ak máte radi cykloturistiku, tak sa kochajte Nízkymi Tatrami z bicykla. Bicykel si doneste alebo si ho požičajte u nás v obci. Majú elektrobicykle :)

Hubárčenie a lesné plody 

Lesy a čistinky v okolí Bockého domčeka vám ponúkajú veľké množstvo dobrôt, ktoré si nazbierate a odnesiete domov. Hríby, čučoriedky, brusnice, maliny, lesné jahody či bylinky. Záleží len na vašej šikovnosti.

Lyžovanie

Lyžovačka v Nízkych Tatrách? Nič ľahšie! V blízkosti domčeka sa nachádza lyžiarske stredisko Bačova roveň, kam prejdete pešo aj s lyžami na pleciach. Alebo Ski Čertovica, odkiaľ sú krásne výhľady na Vysoké Tatry.

Viac informácií:
https://www.bacovaroven.sk/

http://skicertovica.sk/

Parný vlak - Čierný Balog

Čiernohronská železnička a jazda na parnom vlaku poteší nielen vaše deti, ale určite aj vás. Prežite históriu a užite si spoločné chvíle s rodinou v múzeu Černohronskej železnice v Čiernom Balogu.

Viac informácií:
https://www.chz.sk/

Lesnícky skanzen Čierny Balog

Prechádzka po lese alebo nenáročná po ceste, či dokonca vlakom? To všetko lese,ponúka lesnícky skanzen Čierny Balog. Naučte vaše deti niečo o živote v ako sa v ňom pracuje a stretnite živé zvieratká.

Viac informácií:
https://www.muzeum.sk/lesnicky-skanzen-cierny-balog-vydrovska-dolina.html

Skanzen liptovskej dediny - Pribylina, pohľad do minulosti.

Obraz historického sídla. Uvidíte drevené hospodárske stavby, obytné domy, školu, goticko - renesančný kaštieľ / 14.-15. stor. /, ranogotický kostol / 14.-15. stor. /, expozíciu historickej považskej železničky, na ktorej sa môžete aj previesť, prezentáciu chovu domácich zvierat a chov huculských koní…

Viac informácií:
https://www.skanzenpribylina.sk/

Aquapark Tatralandia - Liptovský Mikuláš

Deti vo vode, to je najväčšia radosť. Zoberte ich do zábavného aquaparku a užite si s nimi vodu a atrakcie. Oddýchnite si vo wellness centre.

zavolajte nám 

mate otázky, napíšte nám...